Jesteś tutaj: Wyprzedź Autyzm!

Wyprzedź Autyzm!

Nasz Żłobek z jeszcze jednego powodu jest miejscem wyjątkowym i zasługującym na szczególną uwagę - prowadzimy w nim działania

Program Wczesnego Wykrywania Autyzmu.

Jesteśmy Partnerem Wspierającym projektu Badabada (www.badabada.pl) Fundacji SYNAPSIS

Dzięki temu żadne niepokojące objawy nie umkną naszej uwadze. Nad prawidłowym rozwojem Państwa Maluszków czuwa Pani Dyrektor Ania, która specjalizuje się w tej dziedzinie, nieustannie szkoli i pogłębia swoją wiedzę pod okiem najlepszych psychologów w Polsce. Zawsze bacznie przygląda się rozwojowi swoich maleńkich Podopiecznych. Co pewien czas przeprowadza za zgodą i we współpracy z Rodzicami badania przesiewowe, służące wczesnemu wykryciu objawow autyzmu.

Dlaczego akurat Autyzm? Dlatego, że od kilkunastu lat obserwujemy ogromny przyrost liczby dzieci cierpiących na to zaburzenie. Na dzień dzisiejszy już co 50 dziecko ma zdiagnozowane zaburzenia ze spektrum autyzmu. WHO wpisało autyzm na listę największych zagrożeń cywilizacyjnych na drugim miejscu! Szacuje się, że jeśli nic się nie zmieni, za 200lat co druga osoba na świecie będzie miałą autyzm. To właśnie dlatego tak bacznie obserwujemy Państwa Pociechy!

To bardzo trudny temat, ale...dziecko nie powie, że ma autyzm - trzeba go po prostu wcześnie wykryć!